PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32169}

Więzy krwi

Bound by Honor
7,9 6 624
oceny
7,9 10 1 6624
Więzy krwi
powrót do forum filmu Więzy krwi

Film fascynujący, pokazujący głębokie, wewnętrzne przemiany trzech głównych bohaterów. Jedna noc, jedna decyzja zmienia Wszystko. Głowni bohaterowie tracą Niewinność i zaczyna się ich podróż w poszukiwaniu własnego miejsca w świecie pozbawionym młodzieńczej iluzji. Wspaniale przedstawione środowisko przeludnionych więzień w USA w ostatnich dekadach XX wieku - relacje pomiędzy więźniami, gangami, rasizm i bezwzględne podziały rasowe, korupcja, przemoc, gwałty i biznes podziemia więziennego. Równie dobrze pokazane dramatyczne wybory pomiędzy braćmi, którzy obrali przeciwne drogi w życiu. Rodzinny dramat, narkotyki, śmierć. W tym wszystkim główni bohaterowie obierają życiowe drogi, z których nie ma już odwrotu. Film, który moim zdaniem zdecydowanie należy oglądnąć. Gwarantuję, że pozostanie w pamięci na lata.

!!SPOiLER!!
Osobiście chciałbym zwrócić uwagę na relacje pomiędzy dwojgiem mężczyzn - Miklo (Rewelacyjny Damian Chapa) oraz Magic Mike (Victor Rivers). Gdy Miklo pierwszy raz zostaje osadzony w więzieniu, Mike na początku pomiata Miklo i bez oporów używa względem niego przemocy. Pod koniec filmu jednak Mike wyznaje Miklo, że oddaje w jego ręce swoje życie i dozgonną lojalność, jako swojego Przywódcy.
Fascynująca przemiana i Droga, która do niej doprowadziła. Polecam.

chyba sie z ch... na glowy pozamienialas...
dobrze pokazane? przeciez to jest badziew, aktorstwo na poziomie przedszkolnym, opowiesc tragiczna, scenariusz, rezyseria i zdjecia takze.

kazdy fragment tego filmu ssie

użytkownik usunięty
ochachach

Dwie sprawy:
1. Komentarz, na który odpowiadałeś jest MOJĄ opinią - nie twoją.
2. Tekst: "chyba sie z ch... na glowy pozamienialas..." jest prymitywny i proponowałbym abyś się dwa razy następnym razem zastanowił zanim go użyjesz. To jest po prostu chamstwo.

1) Moja odpowiedz jest moja opinia takze
2) Powinnas to potraktowac z przymruzeniem oka, chyba ze tak jak 50% dziewczyn w internecie jestes facetem. Serio - nie chcialem Cie urazic ja tak po prostu wyrazam opinie

Nie jestem wybitnym krytykiem filmowym, ale mysle, ze kazdy powinien miec doze zdrowego rozsadku i nawet jesli nie artystyczny poglad na swiat to chociaz taki ktory portafi odkryc drobiny piekna.
Spojrzalem na liste Twoich ulubionych filmow (mam nadzieje, ze to nie jest chamstwo :p) i jesli faktycznie <3 te tytuly ktore tam sa to rozumiem czemu ten film Ci sie podoba.
Lubisz po prostu srednie kino, ktore niczego Cie nie nauczy, nie rozwinie Cie, nie pokaze Ci czegos wiecej niz kiczu (Akira jest wyjatkiem, az dziwne, ze lubisz). Robia dobre filmy w usa, ale raczej nie te mainstreamowe.

Nie uwlaczajac,
ochachach

ocenił(a) film na 9
ochachach

Film K L A S Y K !!! Fabuła osadzona w cieżkich kryminalnych klimatach LA.
Za trudny dla wielbicieli Gromit-zemsta krulika:) zresztą opinia "krytyka" który ocenia takie filmy jak "Melancholia" czy "Jazda" za arcydzieła nie powinna mieć tu miejsca!!!
Filmwebowiczu ochachach, proponuje ci ocenę Krola Lwa, czy Wall-ego... twoje aktorstwo, twoje klimaty!
tyle.

Mój number 1 ever. Film polecił mi mój czarnoskóry kumpel z RPA i wiedział co robi. Film kocham od pierwszego razu :)

ocenił(a) film na 10
cursedxx

Zgadzam się w 100% zaraz obok "Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie" Leone jest to mój ulubiony film i uważam go za arcydzieło i najlepszy film lat 90-tych. Wielka szkoda że film jest bardzo mało znany.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z Tobą w 100%! Film nie jest może jakimś artystycznym dziełem, ale wywarł na mnie ogromne wrażenie, i wzbudził emocję jak mało który film! Zdecydowane 10/10, i polecam gorąco każdemu, kto jeszcze nie widział!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones