PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666735}

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
7,0 55 677
ocen
7,0 10 1 55677
6,3 13
ocen krytyków
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
powrót do forum filmu Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

swoją opinię opieram na porównaniu do książki.

być może komuś, kto nie czytał książki, film się spodoba, ale moja wyobraźnia nie jest tak dobra, żeby wyobrazić sobie siebie w alternatywnym świecie, gdzie nie czytałam książki i poszłam na film:)

twórcy chcieli w dwugodzinnym filmie zmieścić jak najwięcej wątków, przez co wszystko jest ledwo liźnięte ( a i tak nie wszystko ujęte)
w książce postaci, sytuacje, humor, wydarzenia fajnie się budują, naprawdę jest w czym smakować, a w filmie bach i po sprawie. książka ma ponad 400 stron, nie da się z tego dwugodzinnego filmu zrobić:(

moja rada dla wszystkich osób, które chcą iść na film: PRZECZYTAJCIE KSIĄŻKĘ! naprawdę przewarto!

a Allana zupełnie inaczej sobie wyobrażałam, tak tylko informacyjnie dodam:)

ocenił(a) film na 6
panamariana

Mam dokładnie to samo odczucie. Opinię konfrontowałam z opinią narzeczonego, który książki nie czytał i mówi, że film strasznie chaotyczny. Ponieważ znam książkę, wiele sobie sama dopowiadałam i film był raczej takim streszczeniem i przypomnieniem, dla narzeczonego - niedopracowaną historią. Dlatego wg mnie warto przeczytać książkę, nie ważne czy po czy przed oglądaniem, bo bez czytania mnóstwo umyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones